Kastamonu Yalova Arası Kaç KM

Kastamonu Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Yalova arası kaç km? Kastamonu Yalova arası kaç saat? Kastamonu Yalova yol tarifi? Kastamonu Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Yalova Arası Kaç KM

Kastamonu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 478 km’dir. Kastamonu Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 386 km’dir.

Kastamonu Yalova Arası Kaç KM

Kastamonu Yalova Arası Kaç Saat

Kastamonu Yalova arası kaç saat; Kastamonu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 478 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kastamonu Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 386 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kastamonu Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 478 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.