İçeriğe geç

Kastamonu Uşak Arası Kaç KM

Kastamonu Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Uşak arası kaç km? Kastamonu Uşak arası kaç saat? Kastamonu Uşak yol tarifi? Kastamonu Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Uşak Arası Kaç KM

Kastamonu Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 610 km’dir. Kastamonu Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 479 km’dir.

Kastamonu Uşak Arası Kaç KM

Kastamonu Uşak Arası Kaç Saat

Kastamonu Uşak arası kaç saat; Kastamonu Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 610 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kastamonu Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 479 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kastamonu Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 610 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.