İçeriğe geç

Kastamonu Tunceli Arası Kaç KM

Kastamonu Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Tunceli arası kaç km? Kastamonu Tunceli arası kaç saat? Kastamonu Tunceli yol tarifi? Kastamonu Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Tunceli Arası Kaç KM

Kastamonu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 km’dir. Kastamonu Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 552 km’dir.

Kastamonu Tunceli Arası Kaç KM

Kastamonu Tunceli Arası Kaç Saat

Kastamonu Tunceli arası kaç saat; Kastamonu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kastamonu Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 552 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kastamonu Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 763 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.