İçeriğe geç

Trabzon Kastamonu Arası Kaç KM

Trabzon Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Kastamonu arası kaç km? Trabzon Kastamonu arası kaç saat? Trabzon Kastamonu yol tarifi? Trabzon Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Kastamonu Arası Kaç KM

Trabzon Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 km’dir. Trabzon Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 500 km’dir.

Trabzon Kastamonu Arası Kaç KM

Trabzon Kastamonu Arası Kaç Saat

Trabzon Kastamonu arası kaç saat; Trabzon Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 500 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Trabzon Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.