İçeriğe geç

Kastamonu Tokat Arası Kaç KM

Kastamonu Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Tokat arası kaç km? Kastamonu Tokat arası kaç saat? Kastamonu Tokat yol tarifi? Kastamonu Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Tokat Arası Kaç KM

Kastamonu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 km’dir. Kastamonu Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 262 km’dir.

Kastamonu Tokat Arası Kaç KM

Kastamonu Tokat Arası Kaç Saat

Kastamonu Tokat arası kaç saat; Kastamonu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kastamonu Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kastamonu Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 262 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Kastamonu Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.