İçeriğe geç

Tekirdağ Kastamonu Arası Kaç KM

Tekirdağ Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Kastamonu arası kaç km? Tekirdağ Kastamonu arası kaç saat? Tekirdağ Kastamonu yol tarifi? Tekirdağ Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Kastamonu Arası Kaç KM

Tekirdağ Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 km’dir. Tekirdağ Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 527 km’dir.

Tekirdağ Kastamonu Arası Kaç KM

Tekirdağ Kastamonu Arası Kaç Saat

Tekirdağ Kastamonu arası kaç saat; Tekirdağ Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Tekirdağ Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 527 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Tekirdağ Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.