İçeriğe geç

Kastamonu Sivas Arası Kaç KM

Kastamonu Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Sivas arası kaç km? Kastamonu Sivas arası kaç saat? Kastamonu Sivas yol tarifi? Kastamonu Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Sivas Arası Kaç KM

Kastamonu Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 km’dir. Kastamonu Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Kastamonu Sivas Arası Kaç KM

Kastamonu Sivas Arası Kaç Saat

Kastamonu Sivas arası kaç saat; Kastamonu Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kastamonu Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saatsürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kastamonu Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.