İçeriğe geç

Kastamonu Şırnak Arası Kaç KM

Kastamonu Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Şırnak arası kaç km? Kastamonu Şırnak arası kaç saat? Kastamonu Şırnak yol tarifi? Kastamonu Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Şırnak Arası Kaç KM

Kastamonu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1304 km’dir. Kastamonu Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 861 km’dir.

Kastamonu Şırnak Arası Kaç KM

Kastamonu Şırnak Arası Kaç Saat

Kastamonu Şırnak arası kaç saat; Kastamonu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1304 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 861 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Kastamonu Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1304 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.