İçeriğe geç

Kastamonu Sinop Arası Kaç KM

Kastamonu Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Sinop arası kaç km? Kastamonu Sinop arası kaç saat? Kastamonu Sinop yol tarifi? Kastamonu Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Sinop Arası Kaç KM

Kastamonu Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 km’dir. Kastamonu Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 136 km’dir.

Kastamonu Sinop Arası Kaç KM

Kastamonu Sinop Arası Kaç Saat

Kastamonu Sinop arası kaç saat; Kastamonu Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kastamonu Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kastamonu Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 136 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Kastamonu Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 183 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.