İçeriğe geç

Şanlıurfa Kastamonu Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kastamonu arası kaç km? Şanlıurfa Kastamonu arası kaç saat? Şanlıurfa Kastamonu yol tarifi? Şanlıurfa Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kastamonu Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 943 km’dir. Şanlıurfa Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 638 km’dir.

Şanlıurfa Kastamonu Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kastamonu Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kastamonu arası kaç saat; Şanlıurfa Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 943 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 638 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Şanlıurfa Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 943 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.