İçeriğe geç

Samsun Kastamonu Arası Kaç KM

Samsun Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kastamonu arası kaç km? Samsun Kastamonu arası kaç saat? Samsun Kastamonu yol tarifi? Samsun Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kastamonu Arası Kaç KM

Samsun Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 291 km’dir. Samsun Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 215 km’dir.

Samsun Kastamonu Arası Kaç KM

Samsun Kastamonu Arası Kaç Saat

Samsun Kastamonu arası kaç saat; Samsun Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 291 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika  sürmektedir. Samsun Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 215 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Samsun Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 291 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.