İçeriğe geç

Sakarya Kastamonu Arası Kaç KM

Sakarya Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Kastamonu arası kaç km? Sakarya Kastamonu arası kaç saat? Sakarya Kastamonu yol tarifi? Sakarya Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Kastamonu Arası Kaç KM

Sakarya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 km’dir. Sakarya Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 291 km’dir.

Sakarya Kastamonu Arası Kaç KM

Sakarya Kastamonu Arası Kaç Saat

Sakarya Kastamonu arası kaç saat; Sakarya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 291 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Sakarya Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.