İçeriğe geç

Kastamonu Rize Arası Kaç KM

Kastamonu Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Rize arası kaç km? Kastamonu Rize arası kaç saat? Kastamonu Rize yol tarifi? Kastamonu Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Rize Arası Kaç KM

Kastamonu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Kastamonu Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 566 km’dir.

Kastamonu Rize Arası Kaç KM

Kastamonu Rize Arası Kaç Saat

Kastamonu Rize arası kaç saat; Kastamonu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kastamonu Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 566 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kastamonu Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.