Ordu Kastamonu Arası Kaç KM

Ordu Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Kastamonu arası kaç km? Ordu Kastamonu arası kaç saat? Ordu Kastamonu yol tarifi? Ordu Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Kastamonu Arası Kaç KM

Ordu Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 443 km’dir. Ordu Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 310 km’dir.

Ordu Kastamonu Arası Kaç KM

Ordu Kastamonu Arası Kaç Saat

Ordu Kastamonu arası kaç saat; Ordu Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 443 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ordu Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ordu Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 443 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.