Kastamonu Niğde Arası Kaç KM

Kastamonu Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Niğde arası kaç km? Kastamonu Niğde arası kaç saat? Kastamonu Niğde yol tarifi? Kastamonu Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Niğde Arası Kaç KM

Kastamonu Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 501 km’dir. Kastamonu Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 388 km’dir.

Kastamonu Niğde Arası Kaç KM

Kastamonu Niğde Arası Kaç Saat

Kastamonu Niğde arası kaç saat; Kastamonu Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 501 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kastamonu Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 388 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kastamonu Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 501 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.