Kastamonu Nevşehir Arası Kaç KM

Kastamonu Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Nevşehir arası kaç km? Kastamonu Nevşehir arası kaç saat? Kastamonu Nevşehir yol tarifi? Kastamonu Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Nevşehir Arası Kaç KM

Kastamonu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 km’dir. Kastamonu Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Kastamonu Nevşehir Arası Kaç KM

Kastamonu Nevşehir Arası Kaç Saat

Kastamonu Nevşehir arası kaç saat; Kastamonu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kastamonu Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.