Kastamonu Muş Arası Kaç KM

Kastamonu Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Muş arası kaç km? Kastamonu Muş arası kaç saat? Kastamonu Muş yol tarifi? Kastamonu Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Muş Arası Kaç KM

Kastamonu Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 km’dir. Kastamonu Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 720 km’dir.

Kastamonu Muş Arası Kaç KM

Kastamonu Muş Arası Kaç Saat

Kastamonu Muş arası kaç saat; Kastamonu Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kastamonu Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kastamonu Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 720 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kastamonu Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.