İçeriğe geç

Muğla Kastamonu Arası Kaç KM

Muğla Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Kastamonu arası kaç km? Muğla Kastamonu arası kaç saat? Muğla Kastamonu yol tarifi? Muğla Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla Kastamonu Arası Kaç KM

Muğla Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 km’dir. Muğla Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 658 km’dir.

Muğla Kastamonu Arası Kaç KM

Muğla Kastamonu Arası Kaç Saat

Muğla Kastamonu arası kaç saat; Muğla Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Muğla Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 658 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Muğla Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.