İçeriğe geç

Mersin Kastamonu Arası Kaç KM

Mersin Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kastamonu arası kaç km? Mersin Kastamonu arası kaç saat? Mersin Kastamonu yol tarifi? Mersin Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kastamonu Arası Kaç KM

Mersin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 688 km’dir. Mersin Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 514 km’dir.

Mersin Kastamonu Arası Kaç KM

Mersin Kastamonu Arası Kaç Saat

Mersin Kastamonu arası kaç saat; Mersin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 688 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mersin Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 514 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Mersin Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 688 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.