İçeriğe geç

Kastamonu Merkez Yol Tarifi

Kastamonu Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kastamonu Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Merkez’e nasıl gidilir? Kastamonu Merkez yol tarifi? Kastamonu Merkez yol haritası? Kastamonu Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Kastamonu Merkez, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Kastamonu Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.847 km2’dir. Kastamonu Merkez ilçesinin rakımı ise 814 m olarak hesaplanmıştır. Kastamonu Merkez ilçesinin Kuzeyinde Seydiler ve Devrekani, doğusunda Taşköprü, batısında Daday ve İhsangazi, Güneyinde ise Tosya ilçeleri bulunmaktadır. Kastamonu Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kastamonu Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kastamonu Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 152.553 nüfusa sahiptir.

Kastamonu Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kastamonu Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kastamonu Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kastamonu Merkez’e Nasıl Gidilir? Kastamonu Merkez Yol Tarifi

Kastamonu Merkez’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kastamonu Merkez’e gelebilirsiniz. Kastamonu Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 511 km, Ankara’ya yaklaşık 236 km, İzmir’den ise yaklaşık 864 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kastamonu Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.