İçeriğe geç

Mardin Kastamonu Arası Kaç KM

Mardin Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Kastamonu arası kaç km? Mardin Kastamonu arası kaç saat? Mardin Kastamonu yol tarifi? Mardin Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Kastamonu Arası Kaç KM

Mardin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1040 km’dir. Mardin Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 751 km’dir.

Mardin Kastamonu Arası Kaç KM

Mardin Kastamonu Arası Kaç Saat

Mardin Kastamonu arası kaç saat; Mardin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1040 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 751 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Mardin Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1040 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.