İçeriğe geç

Malatya Kastamonu Arası Kaç KM

Malatya Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kastamonu arası kaç km? Malatya Kastamonu arası kaç saat? Malatya Kastamonu yol tarifi? Malatya Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kastamonu Arası Kaç KM

Malatya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 km’dir. Malatya Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 515 km’dir.

Malatya Kastamonu Arası Kaç KM

Malatya Kastamonu Arası Kaç Saat

Malatya Kastamonu arası kaç saat; Malatya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Malatya Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 515 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Malatya Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.