Kastamonu Kütahya Arası Kaç KM

Kastamonu Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Kütahya arası kaç km? Kastamonu Kütahya arası kaç saat? Kastamonu Kütahya yol tarifi? Kastamonu Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Kütahya Arası Kaç KM

Kastamonu Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 km’dir. Kastamonu Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 389 km’dir.

Kastamonu Kütahya Arası Kaç KM

Kastamonu Kütahya Arası Kaç Saat

Kastamonu Kütahya arası kaç saat; Kastamonu Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kastamonu Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 389 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Kastamonu Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 572 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.