İçeriğe geç

Konya Kastamonu Arası Kaç KM

Konya Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kastamonu arası kaç km? Konya Kastamonu arası kaç saat? Konya Kastamonu yol tarifi? Konya Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 km’dir. Konya Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 406 km’dir.

Konya Kastamonu Arası Kaç KM

Konya Kastamonu Arası Kaç KM

Konya Kastamonu Arası Kaç Saat

Konya Kastamonu arası kaç saat; Konya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 406 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.