İçeriğe geç

Kocaeli Kastamonu Arası Kaç KM

Kocaeli Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Kastamonu arası kaç km? Kocaeli Kastamonu arası kaç saat? Kocaeli Kastamonu yol tarifi? Kocaeli Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Kastamonu Arası Kaç KM

Kocaeli Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 km’dir. Kocaeli Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Kocaeli Kastamonu Arası Kaç KM

Kocaeli Kastamonu Arası Kaç Saat

Kocaeli Kastamonu arası kaç saat; Kocaeli Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kocaeli Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.