İçeriğe geç

Kastamonu Kırşehir Arası Kaç KM

Kastamonu Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Kırşehir arası kaç km? Kastamonu Kırşehir arası kaç saat? Kastamonu Kırşehir yol tarifi? Kastamonu Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Kırşehir Arası Kaç KM

Kastamonu Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 km’dir. Kastamonu Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 251 km’dir.

Kastamonu Kırşehir Arası Kaç KM

Kastamonu Kırşehir Arası Kaç Saat

Kastamonu Kırşehir arası kaç saat; Kastamonu Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 251 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kastamonu Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.