İçeriğe geç

Kastamonu Kırıkkale Arası Kaç KM

Kastamonu Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Kırıkkale arası kaç km? Kastamonu Kırıkkale arası kaç saat? Kastamonu Kırıkkale yol tarifi? Kastamonu Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Kırıkkale Arası Kaç KM

Kastamonu Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 213 km’dir. Kastamonu Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 173 km’dir.

Kastamonu Kırıkkale Arası Kaç KM

Kastamonu Kırıkkale Arası Kaç Saat

Kastamonu Kırıkkale arası kaç saat; Kastamonu Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 213 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 173 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kastamonu Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 213 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.