İçeriğe geç

Kastamonu Kilis Arası Kaç KM

Kastamonu Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Kilis arası kaç km? Kastamonu Kilis arası kaç saat? Kastamonu Kilis yol tarifi? Kastamonu Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Kilis Arası Kaç KM

Kastamonu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 864 km’dir. Kastamonu Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 594 km’dir.

Kastamonu Kilis Arası Kaç KM

Kastamonu Kilis Arası Kaç Saat

Kastamonu Kilis arası kaç saat; Kastamonu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 864 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kastamonu Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 594 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kastamonu Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 864 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.