Kayseri Kastamonu Arası Kaç KM

Kayseri Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Kastamonu arası kaç km? Kayseri Kastamonu arası kaç saat? Kayseri Kastamonu yol tarifi? Kayseri Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS          koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km² ’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Kastamonu Arası Kaç KM

Kayseri Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 457 km’dir. Kayseri Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 330 km’dir.

Kayseri Kastamonu Arası Kaç KM

Kayseri Kastamonu Arası Kaç Saat

Kayseri Kastamonu arası kaç saat; Kayseri Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 457 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kayseri Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika  sürmektedir. Kayseri Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 330 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kayseri Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 457 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.