İçeriğe geç

Isparta Kastamonu Arası Kaç KM

Isparta Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Kastamonu arası kaç km? Isparta Kastamonu arası kaç saat? Isparta Kastamonu yol tarifi? Isparta Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta Kastamonu Arası Kaç KM

Isparta Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 km’dir. Isparta Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 489 km’dir.

Isparta Kastamonu Arası Kaç KM

Isparta Kastamonu Arası Kaç Saat

Isparta Kastamonu arası kaç saat; Isparta Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Isparta Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 489 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Isparta Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.