İçeriğe geç

Iğdır Kastamonu Arası Kaç KM

Iğdır Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Kastamonu arası kaç km? Iğdır Kastamonu arası kaç saat? Iğdır Kastamonu yol tarifi? Iğdır Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Kastamonu Arası Kaç KM

Iğdır Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1134 km’dir. Iğdır Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 882 km’dir.

Iğdır Kastamonu Arası Kaç KM

Iğdır Kastamonu Arası Kaç Saat

Iğdır Kastamonu arası kaç saat; Iğdır Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1134 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 882 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Iğdır Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1134 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.