İçeriğe geç

Hatay Kastamonu Arası Kaç KM

Hatay Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kastamonu arası kaç km? Hatay Kastamonu arası kaç saat? Hatay Kastamonu yol tarifi? Hatay Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kastamonu Arası Kaç KM

Hatay Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 873 km’dir. Hatay Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 603 km’dir.

Hatay Kastamonu Arası Kaç KM

Hatay Kastamonu Arası Kaç Saat

Hatay Kastamonu arası kaç saat; Hatay Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 873 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 603 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 873 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.