İçeriğe geç

Hakkâri Kastamonu Arası Kaç KM

Hakkâri Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Kastamonu arası kaç km? Hakkâri Kastamonu arası kaç saat? Hakkâri Kastamonu yol tarifi? Hakkâri Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Kastamonu Arası Kaç KM

Hakkâri Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 km’dir. Hakkâri Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 954 km’dir.

Hakkâri Kastamonu Arası Kaç KM

Hakkâri Kastamonu Arası Kaç Saat

Hakkâri Kastamonu arası kaç saat; Hakkâri Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 954 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Hakkâri Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.