İçeriğe geç

Giresun Kastamonu Arası Kaç KM

Giresun Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Kastamonu arası kaç km? Giresun Kastamonu arası kaç saat? Giresun Kastamonu yol tarifi? Giresun Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun Kastamonu Arası Kaç KM

Giresun Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 km’dir. Giresun Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 391 km’dir.

Giresun Kastamonu Arası Kaç KM

Giresun Kastamonu Arası Kaç Saat

Giresun Kastamonu arası kaç saat; Giresun Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Giresun Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 391 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Giresun Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.