İçeriğe geç

Gaziantep Kastamonu Arası Kaç KM

Gaziantep Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kastamonu arası kaç km? Gaziantep Kastamonu arası kaç saat? Gaziantep Kastamonu yol tarifi? Gaziantep Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kastamonu Arası Kaç KM

Gaziantep Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 km’dir. Gaziantep Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 572 km’dir.

Gaziantep Kastamonu Arası Kaç KM

Gaziantep Kastamonu Arası Kaç Saat

Gaziantep Kastamonu arası kaç saat; Gaziantep Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Gaziantep Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 572 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Gaziantep Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 791 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.