İçeriğe geç

Eskişehir Kastamonu Arası Kaç KM

Eskişehir Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Kastamonu arası kaç km? Eskişehir Kastamonu arası kaç saat? Eskişehir Kastamonu yol tarifi? Eskişehir Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Kastamonu Arası Kaç KM

Eskişehir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 km’dir. Eskişehir Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Eskişehir Kastamonu Arası Kaç KM

Eskişehir Kastamonu Arası Kaç Saat

Eskişehir Kastamonu arası kaç saat; Eskişehir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Eskişehir Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Eskişehir Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.