İçeriğe geç

Erzurum Kastamonu Arası Kaç KM

Erzurum Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kastamonu arası kaç km? Erzurum Kastamonu arası kaç saat? Erzurum Kastamonu yol tarifi? Erzurum Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kastamonu Arası Kaç KM

Erzurum Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 811 km’dir. Erzurum Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 654 km’dir.

Erzurum Kastamonu Arası Kaç KM

Erzurum Kastamonu Arası Kaç Saat

Erzurum Kastamonu arası kaç saat; Erzurum Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 811 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzurum Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 654 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Erzurum Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 811 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.