İçeriğe geç

Erzincan Kastamonu Arası Kaç KM

Erzincan Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Kastamonu arası kaç km? Erzincan Kastamonu arası kaç saat? Erzincan Kastamonu yol tarifi? Erzincan Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Kastamonu Arası Kaç KM

Erzincan Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 km’dir. Erzincan Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 517 km’dir.

Erzincan Kastamonu Arası Kaç KM

Erzincan Kastamonu Arası Kaç Saat

Erzincan Kastamonu arası kaç saat; Erzincan Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzincan Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 517 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Erzincan Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 619 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.