İçeriğe geç

Elazığ Kastamonu Arası Kaç KM

Elazığ Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Kastamonu arası kaç km? Elazığ Kastamonu arası kaç saat? Elazığ Kastamonu yol tarifi? Elazığ Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Kastamonu Arası Kaç KM

Elazığ Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 849 km’dir. Elazığ Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 576 km’dir.

Elazığ Kastamonu Arası Kaç KM

Elazığ Kastamonu Arası Kaç Saat

Elazığ Kastamonu arası kaç saat; Elazığ Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 849 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Elazığ Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 576 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Elazığ Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 849 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.