İçeriğe geç

Edirne Kastamonu Arası Kaç KM

Edirne Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Kastamonu arası kaç km? Edirne Kastamonu arası kaç saat? Edirne Kastamonu yol tarifi? Edirne Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne Kastamonu Arası Kaç KM

Edirne Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 km’dir. Edirne Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 603 km’dir.

Edirne Kastamonu Arası Kaç KM

Edirne Kastamonu Arası Kaç Saat

Edirne Kastamonu arası kaç saat; Edirne Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Edirne Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 603 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

Edirne Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 750 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.