İçeriğe geç

Diyarbakır Kastamonu Arası Kaç KM

Diyarbakır Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kastamonu arası kaç km? Diyarbakır Kastamonu arası kaç saat? Diyarbakır Kastamonu yol tarifi? Diyarbakır Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kastamonu Arası Kaç KM

Diyarbakır Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 km’dir. Diyarbakır Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 672 km’dir.

Diyarbakır Kastamonu Arası Kaç KM

Diyarbakır Kastamonu Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kastamonu arası kaç saat; Diyarbakır Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 672 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 23 dakika

Diyarbakır Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 944 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.