İçeriğe geç

Denizli Kastamonu Arası Kaç KM

Denizli Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Kastamonu arası kaç km? Denizli Kastamonu arası kaç saat? Denizli Kastamonu yol tarifi? Denizli Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Kastamonu Arası Kaç KM

Denizli Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 km’dir. Denizli Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 567 km’dir.

Denizli Kastamonu Arası Kaç KM

Denizli Kastamonu Arası Kaç Saat

Denizli Kastamonu arası kaç saat; Denizli Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Denizli Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 567 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Denizli Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.