İçeriğe geç

Çorum Kastamonu Arası Kaç KM

Çorum Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Kastamonu arası kaç km? Çorum Kastamonu arası kaç saat? Çorum Kastamonu yol tarifi? Çorum Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum Kastamonu Arası Kaç KM

Çorum Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 km’dir. Çorum Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 136 km’dir.

Çorum Kastamonu Arası Kaç KM

Çorum Kastamonu Arası Kaç Saat

Çorum Kastamonu arası kaç saat; Çorum Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 136 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Çorum Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.