Kastamonu Cide Arası Kaç KM

Kastamonu Cide arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Cide şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Cide arası kaç km? Kastamonu Cide arası kaç saat? Kastamonu Cide yol tarifi? Kastamonu Cide arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Cide İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Cide ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Cide ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 652 km2dir. Cide ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 53′ 31.9920” Kuzey ve 33° 0′ 13.2372” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Cide Arası Kaç KM

Kastamonu Cide arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 km’dir. Kastamonu Cide arası mesafe havayolu ile yaklaşık 86 km’dir.

Kastamonu Cide Arası Kaç KM

Kastamonu Cide Arası Kaç Saat

Kastamonu Cide arası kaç saat; Kastamonu Cide arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Cide arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Cide arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 86 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Kastamonu Cide Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Cide arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Cide Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Cide arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Cide’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Cide’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.