Çankırı Kastamonu Arası Kaç KM

Çankırı Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Kastamonu arası kaç km? Çankırı Kastamonu arası kaç saat? Çankırı Kastamonu yol tarifi? Çankırı Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Kastamonu Arası Kaç KM

Çankırı Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 106 km’dir. Çankırı Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 88 km’dir.

Çankırı Kastamonu Arası Kaç KM

Çankırı Kastamonu Arası Kaç Saat

Çankırı Kastamonu arası kaç saat; Çankırı Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 106 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Çankırı Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Çankırı Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 88 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

37 dakika

Çankırı Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 106 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.