İçeriğe geç

Burdur Kastamonu Arası Kaç KM

Burdur Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Kastamonu arası kaç km? Burdur Kastamonu arası kaç saat? Burdur Kastamonu yol tarifi? Burdur Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur Kastamonu Arası Kaç KM

Burdur Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 649 km’dir. Burdur Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 506 km’dir.

Burdur Kastamonu Arası Kaç Saat

Burdur Kastamonu arası kaç saat; Burdur Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 649 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Burdur Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 506 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Burdur Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 649 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.