İçeriğe geç

Bolu Kastamonu Arası Kaç KM

Bolu Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Kastamonu arası kaç km? Bolu Kastamonu arası kaç saat? Bolu Kastamonu yol tarifi? Bolu Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bolu Kastamonu Arası Kaç KM

Bolu Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Bolu Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 196 km’dir.

Bolu Kastamonu Arası Kaç Saat

Bolu Kastamonu arası kaç saat; Bolu Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 196 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Bolu Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.