İçeriğe geç

Bitlis Kastamonu Arası Kaç KM

Bitlis Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Kastamonu arası kaç km? Bitlis Kastamonu arası kaç saat? Bitlis Kastamonu yol tarifi? Bitlis Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Kastamonu Arası Kaç KM

Bitlis Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1013 km’dir. Bitlis Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 796 km’dir.

Bitlis Kastamonu Arası Kaç Saat

Bitlis Kastamonu arası kaç saat; Bitlis Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1013 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 796 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 33 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 33 dakika

Bitlis Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1013 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.