İçeriğe geç

Bingöl Kastamonu Arası Kaç KM

Bingöl Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Kastamonu arası kaç km? Bingöl Kastamonu arası kaç saat? Bingöl Kastamonu yol tarifi? Bingöl Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Kastamonu Arası Kaç KM

Bingöl Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 km’dir. Bingöl Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 648 km’dir.

Bingöl Kastamonu Arası Kaç Saat

Bingöl Kastamonu arası kaç saat; Bingöl Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 648 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Bingöl Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 836 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.