İçeriğe geç

Batman Kastamonu Arası Kaç KM

Batman Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Kastamonu arası kaç km? Batman Kastamonu arası kaç saat? Batman Kastamonu yol tarifi? Batman Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman Kastamonu Arası Kaç KM

Batman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1046 km’dir. Batman Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 740 km’dir.

Batman Kastamonu Arası Kaç Saat

Batman Kastamonu arası kaç saat; Batman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1046 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 740 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Batman Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1046 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.